Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Pewex przedstawia: 20 kultowych gier na Atari

88 700  
332   101  
Szczęściarze posiadali Atari 65XE nabyte w Pewexie wraz ze stacją dysków, inni mieli klasyczne 800XL z mega powolnym magnetofonem i grami na kasetach. Nas, posiadaczy atarynki łączyły nie tylko te gry, ale i wspólny wróg, Commodore, ale o tym później.

River Raid (1982)

Gra polegała na pilotowaniu wojskowego myśliwca nad rzeką i zestrzeliwaniu wrogich samolotów, statków i balonów. Każdy etap wieńczył most, który trzeba było zniszczyć. Kto przeszedł do 130 etapu?

Tu podróbka online

Alley Cat (1983)



Gra polegała na zdobyciu względów pięknej kocicy. Wymagała od gracza (kota) nie lada zręczności i odwagi w pokonywaniu coraz to nowych zadań. Pomyślne ukończenie zadań skutkowało pojawieniem się w oknie domu wybranki serca, jednak droga do niej prowadziła przez kilka platform pilnowanych przez wściekłych kocich konkurentów.

The Last Starfighter (1986)



Ten rozbudowany symulator kosmicznego myśliwca pozwalał nam zostać ostatnią nadzieją ludzkości, która jest nękana przez inwazję obcej cywilizacji.

Blue Max (1983)



Blue Max był lotniczą zręcznościówką osadzoną w czasach I wojny światowej. Zasiadaliśmy za sterami Sopwith Camela, a naszym zadaniem było bombardowanie niemieckich obiektów wojskowych - budynków, mostów i umocnień oraz strącanie wrogich samolotów.

Lasermania (1990)



Polska gra logiczna, w której celem gracza było takie sterowanie widocznym na ekranie promieniem lasera, by zniszczył on wszystkie czujniki systemu alarmowego.

Hans Kloss (1992)



Produkcja oczywiście polska. Zadaniem gracza było tu przeprowadzenie Klossa przez tajemniczą twierdzę i zebranie wszystkich fragmentów dokumentu, ujawniającego plany III Rzeszy.

Strip Poker: A Sizzling Game of Chance (1982)



Trzeba przyznać, że sama rozgrywka była dość wymagająca, dzięki czemu satysfakcja z pozbawienia wirtualnej piękności części odzienia była tym większa.

Moon Patrol (1983)



Zadaniem gracza było patrolowanie niebezpiecznego Sektora 9. Należało bacznie obserwować drogę i przeskakiwać nad kraterami, a także strzelać do napotykanych po drodze głazów i czołgów.

Ace of Aces (1987)



Symulator brytyjskiego samolotu myśliwsko-bombowego z okresu II wojny światowej De Havilland Mosquito. Gra umożliwiała nam wzięcie udziału w różnych zadaniach bojowych tj. walki powietrzne, bombardowanie U-botów, fabryk czy pociągów.

Arkanoid (1986)




Pole Position (1983)



Gra polegała na wcieleniu się w kierowcę superszybkiego bolidu Formuły 1. To właśnie ta gra wylansowała sposób przedstawiania akcji w grach wyścigowych, z kamerą zawieszoną za samochodem, powyżej poziomu drogi.

Karateka (1984)



Naszym zadaniem było uratowanie ukochanej porwanej przez złego wojownika Akumę. Aby tego dokonać, należało wpierw zetrzeć w proch wszystkich strażników, orła „ochroniarza”, a na samym końcu skonfrontować się z samym Akumą.

Zorro (1985)



Gra platformowa, pozwalająca wcielić się w postać słynnego zamaskowanego bohatera, by ocalić z rąk żołnierzy komendanta Garcii wybrankę jego serca.

Ghostbusters (1984)



Gra pozwalała wcielić się w pogromców duchów i sterowanie nimi na wszystkich etapach ich działalności

Boulder Dash (1984)



Pomysłowa gra logiczna, w której zadaniem gracza było przemyślane przekopywanie terenu w celu zdobycia umieszczonych na planszy diamentów.

International Karate Championship (1986)



Gra pozwalała nam wziąć udział w turnieju karate, gdzie obowiązywały czyste, sportowe zasady. Naprzeciwko siebie stawało dwóch karateków. Ten, który pierwszy zdobył dwa punkty, przechodził dalej. Wspaniała grafika, wspaniała muzyka, cudowna grywalność, szczególnie dla dwójki graczy.

Draconus (1988)



Główny bohater musiał stanąć oko w oko z przerażającą bestią, która zawładnęła jego królestwem.

Silent Service (1985)



Gracz wcielał się tu w kapitana amerykańskiego okrętu podwodnego w czasach II wojny światowej. Zadaniem było patrolowanie wybranych rejonów Pacyfiku i zatapianie japońskich okrętów.

Montezuma’s Revenge / Preliminary Monty (1984)



Gracz wcielał się tu w poszukiwania przygód, eksplorującego aztecką świątynię w poszukiwaniu skrywanych przez nią bogactw.

Robbo (1989)



Genialna propozycja polskiego studia LK Avalon, która na kilkadziesiąt godzin pozwalała zająć głowę rozwiązywaniem zagadki - jak przeprowadzić naszego Robbo do końca planszy. Robbo 2 było za to tak trudne, że niewielu doszło do końca.

Joe Monster grał we wszystkie te gry, a wy którąś wspominacie szczególnie?


Oglądany: 88700x | Komentarzy: 101 | Okejek: 332 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.04

26.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało